Haber

ABD basını Türkiye’nin hava harekatını nasıl gördü? Onlar da aynı noktaya dikkat çekti

Milli Savunma Bakanlığı, Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyinde bulunan ve teröristler tarafından üs olarak kullanılan bölgelere “Pençe-Kılıç Hava Harekatı” yapıldığını bildirdi.

Bakanlıktan, gece saatlerinde gerçekleştirilen hava harekatına ait yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi: “PKK/KCK/YPG ve öteki terörist ögeleri etkisiz hale getirerek; Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyinden halkımıza ve güvenlik güçlerimize yönelik terör akınlarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğini sağlamak, terörü kaynağında yok etmek amacıyla; Birleşmiş Milletler Antlaşması’nın 51’inci unsurundan doğan yasal müdafaa haklarımız doğrultusunda, Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyinde bulunan ve teröristler tarafından ülkemize hücumlarda üs olarak kullanılan bölgelere Pençe-Kılıç Hava Harekatı icra edilmiştir.”

ABD BASINI İSTİKLAL SALDIRISINI HATIRLATTI

Haberde ayrıyeten Türkiye’nin BM’nin 51. hususu kapsamındaki legal müdafaa hakkını kullandığına atıfta bulunarak, teröristlerin üs olarak kullanıldığı yerlerin amaç alındığı bilgisi yer aldı.

THE GUARDİAN, GAYE ALINAN BÖLGELERE DİKKAT ÇEKTİ

REUTERS, SİNYALİN DAHA EVVEL VERİLDİĞİNİ AKTARDI

İngiliz haber

DEUTSCHE WELLE, BAKANLIĞIN “HESAP VAKTİ GELDİ” PAYLAŞIMINA YER VERDİ

Almanya merkezli Deutsche Welle gazetesi de Türkiye’nin hava harekatına yer ayırdı. Diğer kuruluşlar gibi 6 vatandaşımızın hayatını kaybettiği saldırıya yer verilen haberde, Milli Savunma Bakanlığı’nın “Hesap Zamanı” başlıklı tweeti yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu